Aranżacja kuchni w stylu industrialnym

Styl industrialny coraz częściej gości w naszych domach. Zaczynamy doceniać funkcjonalność prostoty i nowoczesnych form. Minimalizm i surowość wykończeń znalazły poczesne miejsce w aranżacji kuchni.

Styl industrialny

Charakterystycznymi cechami tego stylu są prostota, minimalizm i przestrzeń. Czerpie on inspiracje ze starych fabryk w których wszystko miało swoje zadanie i nic zbędnego nie zajmowało przestrzeni. Chłód pustych, surowych wnętrz. Brak wszelkich ozdób i zbędnych ornamentów. Kolory tego stylu to:

  • szarość,
  • biel,
  • i beże.

Wszelkie materiały sprawdzą się w swej surowej, podstawowej postaci. Watro pomyśleć tu o cegle i betonie architektonicznym. Ten ostatni to dobry pomysł na posadzkę. Podłoga dobrze wyglądać będzie również w drewnie. Sprawdzić się w tym celu mogą genialnie trwałe płytki imitujące ten surowiec. W stylu industrialnym drewno to też materiał na meble i dodatki. W klimatach wzorowanych na fabrycznym stylu niezbędne wydaje się również wykorzystanie metalu. Można do wykorzystać we wnętrzu na różne sposoby. między innymi jako elementy mebli, mogą to być nogi stołów. Dodatki takie jak lampy doniczki, akcesoria kuchenne. Ciekawym pomysłem może być użycie „metalu” na podłodze czy ścianach. Dostępne są płytki które z powodzeniem imitują ten materiał. Możemy stąpać wówczas po pokrytych rdzą starych metalowych płytach czając się jakby nasze mieszkanie było zaaranżowane wprost w porzuconej dawno temu hali fabrycznej.

Styl industrialny w kuchni

Aranżacja kuchni w stylu industrialnym to po prostu wykorzystanie w praktyce ogólnych założeń tego stylu. W sumie nasze kuchnie to takie małe fabryki w których odbywa się przede wszystkim przygotowywanie posiłków. Czerpać będą więc na pewno z nowoczesnych kuchni restauracyjnych w formie bardziej przyjaznej dla domowego wnętrza. Czysto biała kuchnia może nie wydawać się interesująca ale okraszona hojnie industrialnym wyposażeniem nabierze wyrazistości i charakteru. Zamiast małych kafelków postawny na duże płytki czy szyby. Meble przede wszystkim będą proste, pozbawione ozdób. Wykończenia raczej kanciaste. W tylu tym dominują otwarte przestrzenie więc nie montujmy zbyt wielu zamkniętych szafek. Sprawdzą się suwnice z powieszonymi na nich akcesoriami do gotowania jak i patelniami czy pojemniki na żywność i przyprawy utrzymane w surowym połączeniu metalu i szkła. Wówczas wszystkie te elementy będą pod ręką ułatwiając nam działanie. Na zlewozmywak i blaty zastosować można stal nierdzewną. Dużą rolę w tych klimatach pełni oświetlenie. Musi ono obficie oświetlać miejsca naszej pracy i spożywania posiłków. W stylu tym dominują metalowe lampy, często czarne. Oświetlenie może przybrać formę większej pojedynczej zawieszonej nisko nas stołem czy wyspą jaki wielu punktów świetlnych zmontowanych razem. Mogą to być reflektory, szyny LED-owe czy żarówki pozbawione jakichkolwiek opraw.
Dobierając pozostałe dodatki pamiętajmy o dużym umiarze i zachowaniu klimatu podstawowego wyposażenie. Wzory i bryły niech nawiązują do podstawowych geometrycznych kształtów. Materiał idealny na nie to szkło metal i drewno w swoich prostych formach. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/aranzacja-kuchni-w-stylu-industrialnym-kolor-scian-i-mebli

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *