5 kolorów ścian sprzyjających zmianom w pokoju Twojego dziecka!

Pokój dziecięcy to pomieszczenie z pozoru  łatwe do aranżacji. To właśnie w nim można wykorzystać różne kolory i wykazać się kreatywnością w wystroju. Jednak wielu rodziców zapomina, że dzieci nie lubią stać w miejscu i prędzej czy później będą chciały zmienić umeblowanie i dodatki w swoim małym azylu. Aby nie narobić większego bałaganu, warto pomalować  w nim ściany na barwy, które będą komponowały się z różnymi odcieniami i elementami dekoracyjnymi. Oto 5 kolorów bazowych sprzyjających zmianie wystroju w pokoju dziecka:

Pastelowy kolor ścian

Odcienie pastelowe są idealne na ściany pokoju dziecięcego, ponieważ rozweselają pomieszczenie i pasują do większości mocniejszych barw. Najlepiej w tych tonach sprawdzają się żółcie, zielenie, pomarańcze i fiolety. Pastele nie będą drażnić dziecka i wprowadzą do pokoju dobry nastrój. Blade kolory sprzyjają również zmianom wystroju. Pasują do różnego rodzaju umeblowania i kolorowych, mocniejszych dodatków.

Biały pokój dla dziecka

Biel jest uniwersalnym kolorem zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Stanowi idealną bazę pod różnego rodzaju wykończenie, zarówno to kolorowe, jak i pastelowe. Do tej barwy pasuje praktycznie wszystko, dzięki czemu w dziecięcym pokoju można wykonywać częste zmiany wystroju. Jedynym minusem bieli jest fakt, że bardzo szybko się brudzi. Najlepiej używać jej do pokoju dla niemowląt lub dla nastolatków – dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym mogą łatwo zniszczyć ściany w tym kolorze.

Niebieski pokój dziecięcy

Chętnie wybieranym kolorem do pokoju dla dziecka jest niebieski. Nie od dziś wiadomo, że ta barwa sprzyja koncentracji i łagodzi nerwy. Oprócz tego niebieski (szczególnie błękit) pasuje do różnych kolorów, co daje duże możliwości dekoracyjne. Barwa ta często jest stosowana w pokoju dla chłopca, ale odpowiednie dodatki sprawią, że pomieszczenie może być przeznaczone także dla dziewczynki. Błękitny pokój łatwo przearanżować. Sprawdzą się w nim jasne meble i kolorowe dodatki, które wprowadzą radość i pobudzą dziecko do działania.

Ściany w kolorze różowym

Róż jest typowo kobiecym kolorem, dlatego sprawdzi się dla dziewczynki w każdym wieku. Uwielbiają go zarówno małe dzieci, jak i nastolatki. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że nie jest bardzo podatny na zabrudzenia. Różowy na ścianach w pokoju dziecięcym będzie pasował do różnych stylów aranżacyjnych. Meble mogą być klasyczne, nowoczesne, albo skandynawskie. Z różem ładnie komponuje się biel, szarości oraz mocne barwy, takie jak żółty lub granatowy.

Szarość w pokoju dziecka

Szary to idealny kolor dla dziecięcego pokoju z oknami od strony południowej. Komponuje się z wszelkiego rodzaju dodatkami tematycznymi, dlatego warto wykorzystać tę barwę, jeżeli Twoje dziecko jest fanem kosmosu czy dinozaurów. Szarość podkreśli wystrój i nie będzie przyćmiewać dodatków. Jest też dobrym kolorem bazowym, do którego pasują mocne barwy (np. żółty, pomarańczowy, czerwony) oraz pastele i biele. Warto również pamiętać, że na szarej ścianie zabrudzenia nie będą tak widoczne jak na jaśniejszych odcieniach. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/kolory-scian-sprzyjajace-zmianom-wystroju-w-pokoju-dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *