5 kolorów ścian sprzyjających zmianom w pokoju Twojego dziecka!

Pokój dziecięcy to pomieszczenie z pozoru  łatwe do aranżacji. To właśnie w nim można wykorzystać różne kolory i wykazać się kreatywnością w wystroju. Jednak wielu rodziców zapomina, że dzieci nie lubią stać w miejscu i prędzej czy później będą chciały zmienić umeblowanie i dodatki w swoim małym azylu. Aby nie narobić większego bałaganu, warto pomalować  w nim ściany na barwy, które będą komponowały się z różnymi odcieniami i elementami dekoracyjnymi. Oto 5 kolorów bazowych sprzyjających zmianie wystroju w pokoju dziecka:

Pastelowy kolor ścian

Odcienie pastelowe są idealne na ściany pokoju dziecięcego, ponieważ rozweselają pomieszczenie i pasują do większości mocniejszych barw. Najlepiej w tych tonach sprawdzają się żółcie, zielenie, pomarańcze i fiolety. Pastele nie będą drażnić dziecka i wprowadzą do pokoju dobry nastrój. Blade kolory sprzyjają również zmianom wystroju. Pasują do różnego rodzaju umeblowania i kolorowych, mocniejszych dodatków.

Biały pokój dla dziecka

Biel jest uniwersalnym kolorem zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Stanowi idealną bazę pod różnego rodzaju wykończenie, zarówno to kolorowe, jak i pastelowe. Do tej barwy pasuje praktycznie wszystko, dzięki czemu w dziecięcym pokoju można wykonywać częste zmiany wystroju. Jedynym minusem bieli jest fakt, że bardzo szybko się brudzi. Najlepiej używać jej do pokoju dla niemowląt lub dla nastolatków – dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym mogą łatwo zniszczyć ściany w tym kolorze.

Niebieski pokój dziecięcy

Chętnie wybieranym kolorem do pokoju dla dziecka jest niebieski. Nie od dziś wiadomo, że ta barwa sprzyja koncentracji i łagodzi nerwy. Oprócz tego niebieski (szczególnie błękit) pasuje do różnych kolorów, co daje duże możliwości dekoracyjne. Barwa ta często jest stosowana w pokoju dla chłopca, ale odpowiednie dodatki sprawią, że pomieszczenie może być przeznaczone także dla dziewczynki. Błękitny pokój łatwo przearanżować. Sprawdzą się w nim jasne meble i kolorowe dodatki, które wprowadzą radość i pobudzą dziecko do działania.

Ściany w kolorze różowym

Róż jest typowo kobiecym kolorem, dlatego sprawdzi się dla dziewczynki w każdym wieku. Uwielbiają go zarówno małe dzieci, jak i nastolatki. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że nie jest bardzo podatny na zabrudzenia. Różowy na ścianach w pokoju dziecięcym będzie pasował do różnych stylów aranżacyjnych. Meble mogą być klasyczne, nowoczesne, albo skandynawskie. Z różem ładnie komponuje się biel, szarości oraz mocne barwy, takie jak żółty lub granatowy.

Szarość w pokoju dziecka

Szary to idealny kolor dla dziecięcego pokoju z oknami od strony południowej. Komponuje się z wszelkiego rodzaju dodatkami tematycznymi, dlatego warto wykorzystać tę barwę, jeżeli Twoje dziecko jest fanem kosmosu czy dinozaurów. Szarość podkreśli wystrój i nie będzie przyćmiewać dodatków. Jest też dobrym kolorem bazowym, do którego pasują mocne barwy (np. żółty, pomarańczowy, czerwony) oraz pastele i biele. Warto również pamiętać, że na szarej ścianie zabrudzenia nie będą tak widoczne jak na jaśniejszych odcieniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
27 − 2 =