3 pomysły na salon z aneksem kuchennym

otwarta kuchnia na salon

Łączenie salonu z kuchnią umożliwia optymalne wykorzystanie przestrzeni i zapewnia wygodę. Wybór takiego rozwiązania oznacza, że trzeba zdecydować się na jedną z trzech wersji dotyczących aranżacji. Salon z aneksem to wybór przede wszystkim do wnętrz nowoczesnych. Nie determinuje jednak takie rozwiązanie, jaki ma być styl. Można mieć salon z aneksem kuchennym nawet w stylu prowansalskim. Ważne jest jedynie, by szafki pasowały do takiego wystroju. Są trzy możliwości urządzenia aneksu. Może być on w mniejszym lub większym stopniu częścią salonu.

Pomysł na mały salon z aneksem kuchennym

Najbardziej radykalną opcją jest brak aneksu jako takiego, a szafki kuchenne jest to część salonu. Jest kanapa ze stolikiem, meble pokojowe oraz szafki kuchenne ze zlewem i płytą grzewczą. Stół z krzesłami stoi w dowolnym miejscu. Cała część kuchenna to jedynie szafki ustawione wzdłuż jednej ze ścian. Rozwiązanie takie można wybrać do małego wnętrza. Jednak większość osób wybierze raczej na mały salon z aneksem kuchennym aranżacje bardziej typowe. Ta z zabudową kuchenną traktowaną jak jeden z salonowych mebli jest radykalna. Tak bliska obecność szafek kuchennych może niektórym osobom przeszkadzać. Inni docenią oryginalność takiego rozwiązania.

Aneks kuchenny bardziej lub mniej zauważalny

Kolejne dwie opcje dotyczą sytuacji, kiedy aneks jest wyodrębniony. Część kuchenną odgradza wyspa, inna niska zabudowa albo stół. Różna może też być podłoga w części kuchennej. Styl i kolorystyka obu tych części są podobne. To, co jest do przemyślenia to, czy salony z aneksem kuchennym aranżacje mają mieć bardziej, czy mniej akcentujące część kuchenną. Część ta może mniej rzucać się w oczy. Wtedy urządza się np. całą przestrzeń dzienną na biało czy szaro. Bardziej wyróżnia się strefę wypoczynkową. Jeśli obok bieli czy szarości pojawia się brąz, to będzie głównie w części wypoczynkowej. Może też znaleźć się w tym obszarze kolor, którego w części kuchennej nie ma. Niska zabudowa, oddzielająca obie strefy, od strony salonu może nie kojarzyć się z kuchnią. Inna możliwość to aneks kuchenny traktowany równorzędnie jak część salonowa. Jeśli w pokoju znajduje się np. brązowa kanapa, to szafki w kuchni też mają taki kolor. Przestrzeń jest bardziej jednolita. Więcej w niej ciepła. Między dwiema częściami może znajdować się barek albo stół. Może się też spodobać na taki salon z aneksem kuchennym aranżacja, w której aneks otrzymuje efektowną ozdobę. Mozaika między szafkami albo okładzina z cegieł dodadzą uroku tej drugiej ważnej części przestrzeni dziennej. Sposobów urządzania salonu z aneksem jest mnóstwo. Zawsze jednak trzeba zacząć od tego, jaką rolę nada się części kuchennej. To decyzja równie ważna, jak wybór stylu dla całej przestrzeni dziennej. Więcej informacji znajdziecie w poradniku: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/3-aranzacje-bialoczarnego-salonu-z-aneksem-kuchennym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
16 + 30 =